Εφυγε από τη ζωή σε ηλικία 76 ετών ο Δημήτρης Καραβασίλης. Ο εκλιπών υπήρξε επί σειρά ετών πρόεδρος του Αίαντα Αβύθου και είχε προσφέρει πολλά τόσο στο σωματείο, όσο και στην τοπική κοινωνία.
Η κηδεία του θα γίνει την Παρασκευή (19/1) από τον Ιερό Ναό Παμμέγιστων στην Αβυθο (15.30).
Η ανακοίνωση της διοίκησης της Αβύθου 2017:
«Θα θέλαμε σε αυτήν τη δύσκολη στιγμή, να εκφράσουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια στην οικογένειά του πρώην προέδρου του Σωματείου μας κ. Δημήτρη Καραβασίλη.
Ο κ. Καραβασίλης άφησε το ανεξίτηλο σημάδι της δέσμευσής του για την προώθηση του αθλητισμού και την ενίσχυση της κοινότητάς μας. Η προσφορά του θα μας συντροφεύει πάντα στην πορεία μας.
Θα τιμούμε τη μνήμη του με τη συνεχιζόμενη αγάπη και αφοσίωση μας προς τον αθλητισμό».
![ΑΧΑΪΑ: Αύριο η κηδεία του Δημήτρη Καραβασίλη 419233431 877000814431706 1232820390515055156 n 873x432 1](https://flamis.gr/wp-content/uploads/2024/01/419233431-877000814431706-1232820390515055156-n-873x432-1.webp)