Το πρόβλημα των αδέσποτων τετράποδων είναι γνωστό σε όλες τις πόλεις. Είναι γνωστή όμως και η προσπάθεια για την επίλυσή του.
Δυστυχώς γίναμε αποδέκτες πληθώρας παραπόνων από θαμώνες καφετεριών και επαγγελματίες για την διαιώνιση του προβλήματος με τα κατά τα άλλα συμπαθή και αγαπημένα μας τετράποδα, που λόγω έλλειψης φροντίδας, αναζητούν τροφή οπουδήποτε και από οποιονδήποτε.
Επίσης, αφοδεύουν παντού στο κέντρο, στην πλατεία, στον δρόμο, στα πεζοδρόμια, ακόμα και στον προαύλιο χώρο του Μητροπολιτικού ναού της πόλης του Αιγίου. Κάτι που και οι ιερείς όταν ρωτήθηκαν από εμάς επιβεβαίωσαν παρότι μίλησαν με λόγια αγάπης για τις χαριτωμένες τετράποδες ψυχές όπως είπαν!!
Ωστόσο, επειδή οι διαμαρτυρίες πολιτών συνεχίζονται, είναι επιτακτική η ανάγκη να υπάρξει φροντίδα και μέριμνα.
![ΑΙΓΙΟ: Πρόβλημα με τα αδέσποτα... μόνιμους θαμώνες στην Μητροπόλεως – ΦΩΤΟ 423221186 216145121587149 2603608166998683435 n](https://www.aigiovoice.gr/wp-content/uploads/2024/02/423221186_216145121587149_2603608166998683435_n-1024x715.jpg)
![ΑΙΓΙΟ: Πρόβλημα με τα αδέσποτα... μόνιμους θαμώνες στην Μητροπόλεως – ΦΩΤΟ 423568587 753526333381211 6400950946819468861 n](https://www.aigiovoice.gr/wp-content/uploads/2024/02/423568587_753526333381211_6400950946819468861_n-1024x680.jpg)
![ΑΙΓΙΟ: Πρόβλημα με τα αδέσποτα... μόνιμους θαμώνες στην Μητροπόλεως – ΦΩΤΟ 423568669 318764833966110 1959271170585341212 n](https://www.aigiovoice.gr/wp-content/uploads/2024/02/423568669_318764833966110_1959271170585341212_n-1024x714.jpg)