του Αχιλλέα Ροδίτη
Δύο Πατρινοί συναντήθηκαν και τα είπαν στο Ντίσελντορφ. Ο λόγος για τον Αχαιό Υφυπουργό Εξωτερικών Ανδρέα Κατσανιώτη και τον επίσης πατρινό επιχειρηματία στην Γερμανία Λουκά Κουμπουρλή.
Που να το φαντάζονταν γύρω στη δεκαετία του ’90 όταν συναντιούνταν στα ίδια στέκια της πόλης, καθότι φίλοι, ότι μερικά χρόνια αργότερα θα συζητούσαν σε επίσημο επίπεδο, από την πλευρά του πολιτικού ο ένας και από την πλευρά του ομογενή επιχειρηματία ο άλλος.
Μάθαμε πάντως ότι, και μια χαρά τα είπαν, και μια χαρά τα συνεννοήθηκαν αναφορικά με τις ανάγκες που υπάρχουν και την απαιτούμενη στήριξη του ελληνικού κράτους.