Ο Κώστας Πελετίδης επανεξελέγη δήμαρχος στην Πάτρα. Επικράτησε όπως δείχνουν τα αποτελέσματα των εκλογών του Κώστα Σβόλη και ετοιμάζεται για την τρίτη θητεία…
Στο εκλογικό κέντρο του Κώστα Πελετίδη μετέβη ο Κώστας Σβόλης μετά το εκλογικό αποτέλεσμα έτσι ώστε να την συγχαρεί για τη νίκη του. Σκηνές πολιτικού πολιτισμού και αναγνώρισης της νίκης και της ήττας.
Ο Κώστας Πελετίδης αναδεικνύεται από τους μακροβιότερους δήμαρχους της πόλης των Πατρών.
Ο Κώστας Πελετίδης επιβεβαίωσε τα προγνωστικά πριν τις εκλογές και κέρδισε για 3η φορά τη μάχη στην Πάτρα. Ο ίδιος και οι συνεργάτες του παρακολουθούν με ικανοποίηση τα αποτελέσματα. Η διαφορά ήταν από την αρχή της καταμέτρησης πάνω από τις 10 ποσοστιαίες μονάδες και διατηρήθηκε και στη συνέχεια.
Σε δηλώσεις του ο Κώστας Πελετίδης ανέφερε μεταξύ άλλων: «συνεχίζουμε όλοι μας, οι ανάγκες της πόλης έχουν πίεση. Οι στόχοι που έχουμε βάλει για την προκοπή της πόλης μας, μας χρειάζονται όλους».
Στον τρίτο μεγαλύτερο Δήμο της χώρας ο νυν δήμαρχος Κώστας Πελετίδης εξασφάλισε τρίτη θητεία καθώς στο 86% των εκλογικών τμημάτων λαμβάνει το 56,61% ενώ ο αντίπαλός του Κωνσταντίνος Σβόλης το 43,39%.