ΑΘΛΗΤΙΚΑ

EURO 2020: Τα βλέμματα στις ματσάρες σε Σεβίλλη και Μόναχο

france euro
Ολοκληρώνεται σήμερα, Σάββατο (19/6) η δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του EURO 2020.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τρεις αναμετρήσεις, για τον 5ο και τον 6ο όμιλο. Η αρχή γίνεται στις 16:00, όπου η Ουγγαρία υποδέχεται στη Βουδαπέστη στη Γαλλία, ενώ στις 19:00, διεξάγεται το ντέρμπι του 6ου ομίλου και της ημέρας, με την τυπικά γηπεδούχο, Πορτογαλία να αντιμετωπίζει την… ουσιαστικά γηπεδούχο Γερμανία, στο «Allianz Arena» του Μονάχου.

Το πρόγραμμα κλείνει, στο στάδιο «Λα Καρτούχα» της Σεβίλλης, όπου η Ισπανία θέλει μόνο νίκη απέναντι στην Πολωνία, η οποία παίζει το τελευταίο της χαρτί, για διάκριση στη διοργάνωση.

Τα ως τώρα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των αποψινών αναμετρήσεων (19/6):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/06ΡΩΜΗΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ 0-3
12/06ΜΠΑΚΟΥΟΥΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ 1-1
16/06ΜΠΑΚΟΥΤΟΥΡΚΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ 0-2
16/06ΡΩΜΗΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ 3-0
20/06ΡΩΜΗΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ 19:00
20/06ΜΠΑΚΟΥΕΛΒΕΤΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ 19:00
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
12/06ΚΟΠΕΓΧΑΓΗΔΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ 0-1
12/06ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΒΕΛΓΙΟ-ΡΩΣΙΑ 3-0
16/06ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΡΩΣΙΑ 0-1
17/06ΚΟΠΕΓΧΑΓΗΔΑΝΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ 1-2
21/06ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ 22:00
21/06ΚΟΠΕΓΧΑΓΗΡΩΣΙΑ-ΔΑΝΙΑ 22:00
 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΑΥΣΤΡΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ 3-1
13/06ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ 3-2
17/06ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ 2-1
17/06ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ 2-0
21/06ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ 19:00
21/06ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜΣΚΟΠΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 19:00
 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06ΛΟΝΔΙΝΟΑΓΓΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ 1-0
14/06ΓΛΑΣΚΩΒΗΣΚΩΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ 0-2
18/06ΓΛΑΣΚΩΒΗΚΡΟΑΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ 1-1
18/06ΛΟΝΔΙΝΟΑΓΓΛΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ 0-0
22/06ΛΟΝΔΙΝΟΤΣΕΧΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ 22:00
22/06ΓΛΑΣΚΩΒΗΚΡΟΑΤΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ 22:00
 Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/06ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ 1-2
14/06ΣΕΒΙΛΛΗΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ 0-0
18/06ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣΟΥΗΔΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ1-0
19/06ΣΕΒΙΛΛΗΙΣΠΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ 22:00
23/06ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣΟΥΗΔΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ 19:00
23/06ΣΕΒΙΛΛΗΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ 19:00
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/06ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 0-3
15/06ΜΟΝΑΧΟΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ 1-0
19/06ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ 16:00
19/06ΜΟΝΑΧΟΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ 19:00
23/06ΜΟΝΑΧΟΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ 22:00
23/06ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ 22:00
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
26/06ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜΑ2 – Β2 (1) 19:00
26/06ΛΟΝΔΙΝΟΑ1 – Γ2 (2) 22:00
27/06ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΓ1 – Δ/Ε/ΣΤ3 (3) 19:00
27/06ΣΕΒΙΛΛΗΒ1 – Α/Δ/Ε/ΣΤ3 (4) 22:00
28/06ΚΟΠΕΓΧΑΓΗΔ2 – Ε2 (5) 19:00
28/06ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΣΤ1 – Α/Β/Γ3 (6) 22:00
29/06ΛΟΝΔΙΝΟΔ1 – ΣΤ2 (7) 19:00
29/06ΓΛΑΣΚΩΒΗΕ1 – Α/Β/Γ/Δ3 (8) 22:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
02/07ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΝικητής 6 – Νικητής 5 (9) 19:00
02/07ΜΟΝΑΧΟΝικητής 4 – Νικητής 2 (10) 22:00
03/07ΜΠΑΚΟΥΝικητής 3 – Νικητής 1 (11) 19:00
03/07ΡΩΜΗΝικητής 8 – Νικητής 7 (12) 22:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07ΛΟΝΔΙΝΟΝικητής 10 – Νικητής 9 (13) 22:00
07/07ΛΟΝΔΙΝΟΝικητής 12 – Νικητής 11 (14) 22:00
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/07ΛΟΝΔΙΝΟΝικητής 13 – Νικητής 14 22:00

You may also like

Comments are closed.