#ΥΓΕΙΑ

Οπαδός στο ΝΒΑ πέταξε ποτήρι προς τον Λούκα Ντόντσιτς και συνελήφθη (video)

Facebook
Twitter

Ένα σκηνικό που δεν συνηθίζουμε να βλέπουμε σε αγώνα του ΝΒΑ, αντικρίσαμε στο Μπρούκλιν Νετς – Ντάλας Μάβερικς. Οπαδός πέταξε ένα γεμάτο ποτήρι στο παρκέ, στο σημείο που βρισκόταν ο Λούκα Ντόντσιτς και ανάγκασε τους ανθρώπους του γηπέδου να αναλάβουν δράση.

Οι Ντάλας Μάβερικς πέρασαν από την έδρα των Μπρούκλιν Νετς (129-125) με το ματς να κρίνεται στην παράταση. Λίγο πριν την λήξη του έξτρα χρόνου, ο Κέβιν Ντουράντ των γηπεδούχων βρέθηκε στην γραμμή των βολών, όμως η αναμέτρηση διακόπηκε για λίγα λεπτά, αφού ένας οπαδός πέταξε ποτήρι στο παρκέ, δίπλα στον Λούκα Ντόντσιτς.

Ο Σλοβένος γκαρντ ξαφνιάστηκε και απομακρύνθηκε άμεσα από το σημείο, ενώ οι διαιτητές διέκοψαν για λίγα λεπτά τον αγώνα, προκειμένου να καθαριστεί το παρκέ!

Σύμφωνα με αμερικάνικα Μέσα, η ασφάλεια του γηπέδου στο Μπρούκλιν προχώρησε στη σύλληψη του συγκεκριμένου ατόμου.

Για την… ιστορία, ο Λούκα Ντόντσιτς έκανε ένα «μαγικό» παιχνίδι μέσα στο Μπρούκλιν, πετυχαίνοντας triple double με 41 πόντους, 11 ριμπάουντ, 14 ασίστ!