Φωτιά σε εγκαταλελειμμένο τριώροφο που χρησιμοποιούσαν ως κατάλυμα μετανάστες από το Πακιστάν, ξέσπασε το απόγευμα της Παρασκευής, στην περιοχή Μακρυγιάνννη, στην οδό οδό Γ. Βρούτου, στην Πάτρα.
Στο σημείο έσπευσαν η ομάδα ΔΙΑΣ της Άμεσης Δράσης και 2 οχήματα της Πυροσβεστικής με τέσσερις άνδρες οι οποίοι έσβησαν την φωτιά προτού επεκταθεί.
Το ευτύχημα είναι ότι κανείς από τους παρευρισκόμενους δεν έπαθε το παραμικρό!
Αρχικά θεωρήθηκε ότι η φωτιά ξεκίνησε λόγω παρουσίας τοξικομανών όμως βρέθηκε διαβατήριο αλλοδαπού από το Πακιστάν ενώ οι γείτονες έκαναν λόγο για διαμονή, εδώ και καιρό, στο κτίριο, μεταναστών.