Πεζοπόρο Τμήμα εθελοντών Σαμαρειτών-Διασωστών και Ναυαγοσώστες του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, με ειδικότητα στα ορμητικά νερά, από το Περιφερειακό Τμήμα Πάτρας του Ε.Ε.Σ. βρέθηκαν στο Μεσολόγγι .
Επιχείρησαν χθες Κυριακη στον Αχελώο για τον εντοπισμό 28χρονου αγνοούμενου, ο οποίος πήγε για ψάρεμα και έκτοτε η τύχη του αγνοείται.
Οι έμπειροι εθελοντές του Ε.Ε.Σ, έχοντας στη διάθεσή τους ναυαγοσωστική λέμβο, drone και ειδικό διασωστικό εξοπλισμό, πάντοτε σε συνεργασία με την Αστυνομία και την Πυροσβεστική, θα παραμείνουν στο σημείο και θα συνεχίσουν τις έρευνες για όσο χρειαστεί.
![Σαμαρείτες από την Πάτρα για τον εντοπισμό του 28χρονου στον Αχελώο jahocgezhy65b69426c598a](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/jahocgezhy65b69426c598a.jpg)
![Σαμαρείτες από την Πάτρα για τον εντοπισμό του 28χρονου στον Αχελώο wsqihhahnm65b69427032d0](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/wsqihhahnm65b69427032d0.jpg)
![Σαμαρείτες από την Πάτρα για τον εντοπισμό του 28χρονου στον Αχελώο hnhqeutpfv65b6942726433](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/hnhqeutpfv65b6942726433.jpg)
![Σαμαρείτες από την Πάτρα για τον εντοπισμό του 28χρονου στον Αχελώο](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/fxrwbzvsnj65b694272b972.jpg)
![Σαμαρείτες από την Πάτρα για τον εντοπισμό του 28χρονου στον Αχελώο amehqbsgco65b694271308d](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/amehqbsgco65b694271308d.jpg)