Δύο παιδάκια, το ένα βρέφος και το άλλο 5 ετών τραυματίστηκαν ευτυχώς ελαφρά μετά από σύγκρουση δύο οχημάτων στην διασταύρωση των οδών Παπαφλέσσα και Ναυαρίνου. Το αγροτικό όχημα που οδηγούσε άνδρας παραβίασε προτεραιότητα και έπεσε πάνω σε ΙΧ που οδηγούσε μητέρα με το μόλις 1 έτους παιδί της που ευτυχώς ήταν δεμένο στο ειδικό καρεκλάκι. Μετά την σύγκρουση το ΙΧ “καρφώθηκε” σε κολόνα. Το βρέφος “τραντάχτηκε” όμως δεν τραυματίστηκε, ωστόσο μεταφέρθηκε στο Καραμανδάνειο για έλεγχο. Το άλλο παιδί από το αγροτικό ήταν στην καρότσα και τραυματίστηκε ελαφρά. Και αυτό μεταφέρθηκε στο Καραμανδάνειο.
Έρευνες διενεργεί η Τροχαία Πατρών.